Až 98% užívateľov si vyberá firmu zobrazenú na 1. strane v rámci Google výsledkov. Ste tam?

+421 917 736 905

Reklama na Facebooku a jej cena

Platená Reklama na Facebooku sa stala jednou z najlacnejších spôsobov ako propagovať svoje produkty alebo služby online. Facebok umožňuje presnejšie zacielenie na relevantných užívateľov. Práve tým si získal obľubu mnohých inzerentov.

facebook reklama

Prečo by ste reklamu na Facebooku mali využiť pre váš biznis?

 • Vaši súčasní i potenciálni zákazníci trávia veľa času na sociálnych sieťach. Facebook a reklama je preto ideálna forma propagácie vašej značky.
 • Reklama na Facebooku je jednou z najcielenejších foriem reklamy. Jej veľkou výhodou je schopnosť exaktne zadefinovať vašu cieľovú skupinu, čím zasiahneme relevantné Facebook publikum. Kampaň na Facebooku môžeme cieliť podľa veku, pohlavia,  záujmov, lokality, správania.
 • Facebook reklama je jednou z najlacnejších foriem reklamy. Oproti tradičným formám reklamy ako sú billboardy, televízna reklama, ale napríklad aj reklama na webe. Facebook kampaň zasiahne za nižšie náklady veľkú skupinu ľudí. V niektorých prípadoch je to takmer bezplatná reklama.
 • FB reklama je rýchla. Reklamou na FB zasiahnete i tisíce ľudí za jeden deň s okamžitými výsledkami.
 • Facebook reklamou zvýšite návštevnosť vášho webupovedomie o vašej značke. Sami môžete rozhodnúť o tom, aký má vaša značka cieľ. Môže ísť o zvýšenie návštevnosti, budovaní povedomia a iného.
 • Výsledky FB reklamy sa dajú ľahko zmerať. Ako funguje reklama na Facebooku budete oboznámení prostredníctvom počtu klikov, zobrazení, konverzii.
 • FB reklama môže zvýšiť offline predajnosť vašich produktov alebo služieb. Mnohí užívatelia zazrú kampaň na Fb, navštívia webovú stránku, no uskutočnia nákup priamo v niektorých z prevádzok.
 • Facebook Remarketing – umožňuje zasiahnuť užívateľov, ktorí navštívili váš web, avšak v danom momente nenakúpili alebo nespravili vami požadovanú akciu. Môžete ich cez Facebook reklamu znovu osloviť.
 • Facebook reklama zvyšuje povedomie. Ak vaše reklamy oslovujú správnych ľudí, pravdepodobne ich budú zdieľať s priateľmi. Propagácia na Facebooku je veľkým prínosom. Tento typ reklamy je schopný šíriť posolstvo ústnou formou.
 • Reklama Facebook vám môže pomôcť získať nové e-mailové adresy potenciálnych i súčasných zákazníkov.
 • Reklama na Fb vám pomôže zlepšiť vaše SEO hodnotenie. Vyhľadávač sa spolieha na sociálne signály (Facebook prihlásenie,   koľko like, komentárov, zdieľaní sa nachádza v príspevku).
 • FB reklama je v reálnom čase, čiže sa môžete na priebeh vašej kampane pozrieť, ak nebudete spokojný s vašimi výsledkami môžete kampaň upraviť a spustiť znova. V prípade, že by ste mali záujem o odbornú konzultáciu, neváhajte sa na nás obrátiť.

Koľko stojí reklama na Facebooku?

Cena reklamy na facebooku je založená na aukčnom systéme platby, čo znamená, že nie je presne definovaná cena, za ktorú sa naša reklama zobrazí.

Facebook cena reklamy je ovplyvnená mnohými faktormi :

 • Časom a dňom v týždni, kedy bude vaša fb kampaň prebiehať. V najfrekventovanejšej hodine alebo dni sú ceny reklamy FB vyššie.
 • Vašou cenovou stratégiou. Môžete si sami nastaviť priemernú cenu alebo nastaviť cenový limit.
 • Umiestnením, ktoré si vyberiete. Rôzne umiestnenia majú rozličné ceny.
 • Relevanciou reklamného inzerátu
 • Publikom, na ktoré cielite vaše Facebook reklamy. Cena reklamy Facebook kampane sa zvýši ak sa konkurenční inzerenti snažia svojou reklamou zasiahnuť rovnakých užívateľov. Newsfeed na Facebooku je limitovaný.

Za čo budete platiť ?

Každý inzerent si môže sám nastaviť cenovú stratégiu. Môžete sa sami rozhodnúť, aký obchodný model využijete vo svojej kampani :

 • Cena za kliknutie (CPC) – platíte len vtedy, ak užívateľ klikne na vašu reklamu. Nemusí si pri tom kúpiť žiadny váš produkt alebo službu. Musí jednoducho len kliknúť.
 • Cena za zobrazenie ( CPM) – platíte za 1 000 zobrazení. Táto cena je spravidla nižša než cena za kliknutie. Keď chcete budovať povedomie o vašom produkte alebo značke, je pre Vás tento spôsob platby vhodný.
 • Cena za akciu/ konverzie (CPA)– pri tomto spôsobe platby platíte len za určitú akciu na vašom webe. Môže ísť o vyplnenie formulára, prihlásenie sa do newslettera, objednanie produktu. V priemere každé kliknutie optimalizované na konverzie vedie ku konverzii.

Tieto obchodné modely vo veľkej miere ovplyvnia cenu, za ktorú zaplatíte. Cena za konverziu môže byť drahšia než cena za zobrazenie.

Kde budú reklamy umiestnené?

Každý inzerent si sám zvolí i umiestnenie, kde chce zobrazovať svoje reklamy. Nastaviť si môžete buď Automatické alebo Vlastné umiestnenie. Každé z daných umiestnení má svoje špecifiká :

 • Automatické umiestnenie – Facebook automaticky vyberie odporúčané umiestnenia, pre ktoré sú vaše reklamy vhodné. Rozhoduje sa na základe vašich nastavených cieľov a reklamy.
 • Vlastné umiestnenie – Každý inzerent si môže ručne vybrať svoje umiestnenie. V ponuke síce máte 6 umiestnení, avšak nie každé umiestnenie je pre Vás vhodné. Napríklad ak chcete, aby užívatelia sťahovali vašu mobilnú aplikáciu zameráte sa skôr na mobilný Newsfeed a na Audience Network. Vašu aplikáciu naopak neumiestnite na desktopových zariadení .

facebook na mobilných zariadeniach

Typy reklamy na Facebooku alebo aké formáty si môžete vybrať?

Môžete si vybrať tieto facebook reklama tipy formátov :

 • Statický baner – ide o jeden obrázok, ktorý bude zobrazený na desktope i na mobilnom zariadení. Dôležité je, aby text obrázku nepresiahol 20 %. Ak presiahne, môže byť odmietnutý Facebookom.
 • Carousel – do tohto formátu môžeme vložiť 2 až 10 obrázkov. Tento formát inzerentom ponúka využiť veľa možností, ako propagovať daný produkt alebo službu. Cez Carousel môžete užívateľom ukázať produktový katalóg.
 • Video reklama na Facebooku – Facebook ponúka veľa dostupných formátov videa.
 • Prezentácia – tento formát reklamy vyzerá podobne ako video. Môžete si sami nastaviť, ako dlho po sebe pôjdu obrázky a aký budú mať tvar. Maximálne však môžete použiť 10 obrázkov.
 • Kolekcia – pozostáva z hlavného obrázku, pod ktorým sú umiestnené 4 obrázky z produktovej galérie. Po rozkliknutí danej reklamy sa užívateľovi zobrazí full –screen katalóg produktov, v ktorom je umiestnená cena a názov produktov. Hlavný obrázok alebo video sa sťahuje z produktového katalógu. Ďalšie 4 obrázky si inzerent môže vybrať sám alebo ich Facebook určí sám.
 • Canvas – pri tomto type formátu si stačí vybrať šablónu, ktorú ponúka Facebook. Následne sa vyberú obrázky a text.

Aký je rozdiel medzi FB reklamou a Sponzorovaným príspevkom?

Facebooková reklama má obmedzený počet znakov ( 90 znakov). Táto reklama FB má zvyčajne za cieľ zvýšiť návštevnosť vášho webu alebo získať like na vašu FB stránku. Môžu sa zobrazovať v Newsfeede, v pravom stĺpci ako menšia reklama a na mobilných zariadeniach.

Propagovaný príspevok je ďalším typom reklamy na Facebooku. Zvyčajne začína ako organický príspevok uverejnený vo vašom feede. Môžete ho propagovať, aby ste zvýšili povedomie o vašom príspevku. Propagovaný príspevok sa zobrazí nielen fanúšikom vašej Facebook stránky, ale i ostatným užívateľom, ktorí nie sú fanúšikovia vašej FB stránky.

Ak chcete začať využívať Facebook reklamu, no neviete ako ako urobiť reklamu na Facebooku, obráťte sa na nás. Radi Vám s ňou pomôžeme.