Až 98% užívateľov si vyberá firmu zobrazenú na 1. strane v rámci Google výsledkov. Ste tam?

+421 917 736 905

Čo je to PPC reklama a ako na PPC kampaň?

Drvivá väčšina ľudí hľadá informácie na webe. Pokiaľ ale váš web  nie je v organike na prvých priečkach vyhľadávača, je len malá šanca, že naň váš potencionálny zákazník narazí. Primárne vám odporúčame sústavne pracovať na SEU. Je to však beh na dlhé trate, ktorý prináša relevantné výsledky v podobe návštevnosti a v konečnom dôsledku objednávok. Napriek tomu PPC kampať vás vie na prvé pozície v Google dostať prakticky okamžite.

Čo je PPC reklama Google ?

PPC (Pay-Per-Click) v praxi znamená spoplatnenie všetkých preklikov z každej reklamnej kampane priamo na váš web. Pri PPC reklame pritom neplatíte za zobrazenia odkazu na stránku, ale len za uskutočnené prekliky.

PPC reklama teda predstavuje model internetovej reklamy, za ktorú inzerent platí len v prípade, ak niekto klikne na jeho inzerát. Vo všeobecnosti, ak sa hovorí o PPC reklame na Slovensku, myslí sa tým najmä vyhľadávacia kampaň cez Google Ads (po starom Google AdWords) alebo PPC reklama na Facebooku.

Celkové náklady  PPC kampane sú v rámci vyhľadávania z dôrazom na náklady niekoľkonásobne efektívnejšie ako väčšina online reklám.

Google PPC reklama

Niekedy sa nás klienti pýtajú: “Prečo by sme mali platiť PPC reklamu, a teda platiť za zobrazenie našej firmy v platených výsledkoch vyhľadávania, keď tam môžeme byť v organike zadarmo?”.

Odpoveď je celkom jednoznačná, získavať návštevnosť cez organické výsledky vôbec nie je jednoduché. Kým sa Vaša stránka zobrazí na zaujímavých pozíciách, môže prejsť dlhší čas pokojne aj niekoľko mesiacov, prípadne sa Vaše pozície ani vôbec nezlepšia pretože Vaša konkurencia investuje do SEO optimalizácie viac času a peňazí.

Algoritmus Googlu je nastavený tak, aby uprednostňoval stránky s vysoko kvalitným obsahom, ktorého príprava môže stáť veľa odbornej a “copywriterskej” energie.

Preto v prípade, ak potrebujete dosiahnúť výsledky v dohľadnej dobe, odporúčame použiť PPC kampane.  Reklama PPC je efektívny nástroj.

ukážka ppc reklamy

 

Aké sú hlavné výhody PPC reklamy na Google?

 • Možnosť okamžite obsadiť 1. pozíciu vo výsledkoch vyhľadávania a výrazne tak zvýšiť relevantnú návštevnosť Vášho webu.
 • Plynulé regulovanie toku návštevníkov na Váš web. V prípade, ak by ste mali priveľa dopytov, vieme kampaň spomaliť alebo na čas úplne vypnúť.
 • Segmentované cielenie – kampane vieme zacieliť presne podľa Vašich požiadavok. Cielenie kampane je možné na úrovni štátov, miest či regiónov a používaného jazyka.
 • Neexistuje minimálny ani maximálny rozpočet na kampaň – výhodou ppc reklamy je, že je vhodná pre “malých” aj “veľkých hráčov”. Váš rozpočet môže byť 200€, ale pokojne aj 1000€/ mesiac.
 • Neplatíte za zobrazenie, platíte len za preklik – tento fakt robí PPC reklamu jednou z najvýhodnejších z hľadiska nákladovosti

PPC reklama cena

Cena PPC kampaní na Google sa odvíja od viacerých faktorov, sú nimi najmä:

 • Kvalita cieľového webu
 • Miera preklikov na reklamu (CTR)
 • Relevantnosť inzerátov na Google
 • Maximálna cena za preklik ktorú je ochotná zaplatiť Vaša konkurencia
 • Počet konkurentov pre daný výraz. Čím vyššia konkurenčnosť, tým je PPC cena za preklik zvyčajne vyššia.
 • Sezónnosť. Existujú obdobia kedy cena preklikov za vybrané kľúčové slová rastie či klesá. Toto platí najmä pre sezónne tovary a služby.

Z našej skúsenosti sa však ceny ppc reklamy na Slovensku pohybujú od 0,05€ po 1€ za klik. Reklama na Google v prípade vysoko konkurenčných slov akým je napríklad “hypotéka”, môže 1 preklik stáť aj 2€ – 3€. Takéto ceny sú však na Slovensku výnimkou.

Inzerentom odporúčame začať s rozpočtom aspoň 300€/ mesiac. Ako bonus môžete zśkať 75€ kredit úplne zadarmo.

Viac o cene Google reklamy .

PPC reklama na Facebooku

Hlavnou výhodou Facebookovej PPC reklamy je možnosť osloviť cieľovú skupinu na základe demografických a záujmových parametrov. PPC reklama na FB  napríklad môžeme cieliť kampaň na mužov, vo veku od 30-45, ktorí majú pozitívny vzťah k automobilom ŠKODA.

Veľmi dôležitou súčasťou Facebook reklamy je možnosť cieliť reklamu na ľudí, ktorí už navštívili Váš web – Remarketing.

Zaujímavosťou je, že na Slovensku máme viac ako 1.5 milióna užívateľov, čo robí Facebook veľmi zaujímavým reklamným kanálom. Facebook už dávno nie je výhraným teritóriom tínedžerov, ale sú v ňom vo veľkej miere zastúpení aj “ekonomicky samostatní jedinci” dokonca aj seniori. Platená reklama na facebooku sa tak stáva pri dobrom zacielení veľmi účinnou.

Prečítajte si viac o PPC reklame na Facebooku.

Cena PPC reklamy na Facebooku

Cena reklamy na Facebooku za klik  ovplyvňuje maximálna cena za preklik a výkonnosť reklamy.

Podľa našich skúseností v prípade Facebook PPC kampaní odporúčame minimálny rozpočet na reklamu vo výške 300€ / mesiac.

Vedeli ste o tom, že až 86% ľudí hľadá tovary a služby cez Internet?

Zároveň platí, že až 98% užívateľov si vyberá firmu zobrazenú na prvej strane v rámci výsledkov Google.

Ste tam? 

V prípade, ak by ste mali záujem o takýto typ kampane na Facebooku pre váš biznis, budeme radi, ak nás budete kontaktovať.

Tak isto, Google reklama vás posunie na vyššie priečky vo vyhľadávaní.