Až 98% užívateľov si vyberá firmu zobrazenú na 1. strane v rámci Google výsledkov. Ste tam?

+421 917 736 905

Generovanie leadov cez LinkedIn (LinkedIn Lead Generation)

V roku 2021 dosiahla používateľská základňa sociálnej siete LinkedIn vo svete približne 774,61 miliónov používateľov. Predpokladá sa, že do roku 2025 počet používateľov LinkedIn vo svete dosiahne cez 1 miliardu používateľov. V posledných rokoch sa rozširuje sieť užívateľov aj na Slovensku a objavujú jej biznis potenciál. LinkedIn odporúčame využívať firmám i jednotlivcom, ktorí pre svoj biznis využívajú primárne B2B marketing

Čo je to LinkedIn?

LinkedIn je najväčšia profesionálna sieť na internete. Pomocou sociálnej siete LinkedIn si môžete nájsť vhodnú prácu alebo stáž, získavať nové pracovné skúsenosti, nadviazať a upevniť profesionálne vzťahy a naučiť sa zručnosti potrebné na dosiahnutie kariérneho úspechu.

Osobný profil na sieti LinkedIn vám môže pomôcť pri hľadaní príležitostí tým, že predstaví vašu kariérnu cestu a profesionálny príbeh prostredníctvom skúseností, zručností a vzdelania. LinkedIn je váš online životopis, portfólio vašich skúseností či služieb. V sieti LinkedIn môžete tiež organizovať online či offline podujatia, pridávať sa do záujmových a profesijných skupín, písať články, zverejňovať fotografie, videá, inšpirovať sa atď.

Prečo by ste mali využívať LinkedIn pre váš biznis?

 • Je to biznisová sociálna sieť, kde sa zhromažďujú riaditelia z rôznych oborov a zemí na jednom mieste.
 • Získate rozhľad a budete v centre diania, je to o zdieľaní know-how a ľudia sú tu otvorení spolupráci.
 • Dozviete sa, čo je aktuálne, trendy a aké problémy aktuálne vaša cieľová skupina rieši.
 • Vytvárate si tu vzťahy, ktoré sú mnohokrát hodnotnejšie ako tie, ktoré si tvoríte cold callmi.
 • Prepájate sa s ľuďmi, kde vidíte potenciál spolupráce.
 • Viete ho využiť na B2B biznis a nábor.

LinkedIn automatizované získavanie potenciálnych kontaktov – Lead Generation

Prostredníctvom tejto služby vám zabezpečíme pravidelné získavanie nových spojení do vašej profesijnej siete na LinkedIn cez váš osobný profil. Tieto nové spojenia spravidla oslovujeme personalizovanou správou, ktorú si môžete vytvoriť vy sami alebo vám s jej formuláciou pomôže náš copywriter.

Nižšie vidíte ako s LinkedIn vyhľadávaním pracujeme. Vy nám zadáte, kto je vaším cieľom, kto má rozhodovacie právo, z akého oboru má byť a čo chcete po oslovení dosiahnuť.

Filtrovanie potenciálnych kontaktov cez LinkedIn vyhľadávanie

Výhodou LinkedIn je, že si môžete presne definovať akú cieľovú skupinu chcete oslovovať a vytvoriť si niekoľko špecifických cieľových skupín podľa vášho zamerania či želaného výsledku. S definovaním vám pomôžeme a upresníme potrebné parametre pre čo najdetailnejšie vyhľadávanie. Na LinkedIn filtrujeme podľa pracovnej pozície, geografie, spoločnosti, koľko má spoločnosť zamestnancov a podobne.

Výsledkom tejto služby sú odpovede na odoslané správy a vytvorenie záujmu zo strany kontaktovanej osoby. Z vašej strany je pri oslovovaní potrebná minimálna súčinnosť. Vy len čakáte na reakcie a prípadných záujemcov o vaše služby.

Spolupráca, ktorej cieľom je získať nové leady, sa skladá z dvoch krokov:

1. Úvodné nastavenie LinkedIn kampane:

 • Konzultácie spojené s nastavením obchodnej kampane.
 • Definícia cieľovej skupiny pre získavanie leadov.
 • Nastavenie ChatBota.
 • Prepojenie ChatBota s osobným LinkedIn profilom.
Musíte dôkladne poznať svoju cieľovú skupinu, aby sme vedeli efektívne vyhľadávať relevantné kontakty

2. Mesačná kampaň:

 • Požiadanie o prepojenie približne 400 až 500 vami konkretizovaných kontaktov v priebehu 1 kalendárneho mesiaca.
 • Automatizované oslovenie nových spojení prostredníctvom správy (ak by odpovedalo len 10 % ľudí, znamenalo by to možnosť obchodne spracovávať až 50 ľudí alebo firiem mesačne).

Nie je potrebné platiť žiaden kredit.

Ak ešte nemáte profil na sociálnej sieti LinkedIn, tu je niekoľko krokov, ako začať na tejto sieti pracovať:

Vytvorte si profil

Registrácia a vytvorenie profilu je najlepší spôsob, ako začať pracovať na sieti LinkedIn. Úplný profil na sieti LinkedIn sumarizuje vaše profesionálne skúsenosti s vašimi kontaktmi, súčasnými a budúcimi zamestnávateľmi a náborovými pracovníkmi. Prostredníctvom svojho profilu môžete prezentovať svoj profesionálny život, míľniky, zručnosti a záujmy.

Budujte svoju sieť

Využite silu LinkedIn a rozširujte svoju sieť kontaktov. Dozviete sa tak, čo sa deje vo vašom odvetví a v kariérnej bubline. Môžete začať pridávaním rodiny, priateľov, bývalých alebo súčasných spolužiakov a spolupracovníkov do svojej siete.

Hľadajte nové pracovné príležitosti

Ak hľadáte novú pracovnú príležitosť, môžete si vyhľadať pracovné príležitosti v sieti LinkedIn. Na sieti LinkedIn môžete objavovať spoločnosti a oslovovať náborových pracovníkov. Môžete sa tiež priamo uchádzať o pracovné pozície, ukladať vyhľadané pracovné ponuky a upozorňovať svoje kontakty a náborovú agentúru, že ste otvorení novým príležitostiam.

Zapájajte sa do diskusií

Na sieti LinkedIn sa môžete jednoducho zapojiť do diskusií a konverzácií. Na LinkedIn môžete lajkovať a komentovať príspevky a články. Môžete si vytvoriť skupiny LinkedIn alebo sa do nich pripojiť, spojiť sa s členmi, ktorí majú rovnaké záujmy, skúsenosti alebo túžby a rásť. Na jednoduchú interakciu so sieťou môžete použiť aj súbor ľahkých výrazov nazývaných reakcie LinkedIn.

Tvorte zaujímavý obsah

Milióny členov prichádzajú na LinkedIn každý deň, aby sa spojili, navzájom učili a zdieľali medzi sebou relevantné informácie. Obsah, ktorý zverejníte na sieti LinkedIn, môže byť užitočný a informatívny pre okruh vašich profesionálnych kontaktov.

V prípade, že vás naša nová služba zaujala a chcete zistiť, ako funguje a aké výsledky prináša (skúšali sme to najmä na sebe), radi vám poskytneme viac informácií po vyplnení tohto kontaktného formulára.