Až 98% užívateľov si vyberá firmu zobrazenú na 1. strane v rámci Google výsledkov. Ste tam?

+421 917 736 905

Content marketing je dôležitý: Viete, ako na úspešný firemný blog a copywriting?

Mať v dnešnej dobe kvalitný firemný blog je viac než len trend. Je to nevyhnutnosť pre každú spoločnosť, ktorá chce uspieť v online svete. Firemné blogy sú dôležitým nástrojom pre SEO content marketing, ktorý pomáha firmám budovať dôveru, zvyšovať povedomie o značke a komunikovať so svojimi zákazníkmi.

4 najdôležitejšie úlohy firemného blogu

Ešte stále váhate nad založením firemného blogu? Naozaj je lepšie mať ho ako ho nemať. Vášmu podnikaniu môže priniesť hneď niekoľko benefitov.

1. Zlepšenie viditeľnosti vo vyhľadávačoch

Kvalitný copywriting je kľúčový pre optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO). Pri tvorbe firemných blogov používa SEO copywriter relevantné kľúčové slová, ktoré potenciálni zákazníci vyhľadávajú. Google a iné vyhľadávače milujú čerstvý a relevantný obsah, čo znamená, že váš blog môže pritiahnuť nových návštevníkov na váš web. Dobrý blog s optimalizovanými kľúčovými slovami je ako magnet pre organickú návštevnosť, čo vám môže priniesť potenciálnych zákazníkov bez nutnosti vynaloženia vysokých nákladov na reklamu.

2. Budovanie značky a autority

Copywriting vo firemných blogoch pomáha budovať značku a autoritu vašej firmy. Prostredníctvom kvalitne napísaných článkov môžete prezentovať svoje odborné znalosti, zdieľať skúsenosti a poskytovať riešenia na problémy vašich zákazníkov. Týmto spôsobom sa vaša firma stáva dôveryhodným zdrojom informácií, čo zvyšuje dôveru a lojalitu zákazníkov.

3. Zapájanie a konverzie zákazníkov

Firemné blogy napísané skúsenými copywritermi dokážu efektívne zapojiť čitateľov a viesť ich k želaným akciám. Či už ide o registráciu na odber newsletteru, nákup produktu alebo zdieľanie článku na sociálnych sieťach, dobre napísaný obsah motivuje čitateľov k interakcii. Kvalitný copywriter používa rôzne techniky, ako sú pútavé nadpisy, emocionálne príbehy a výzvy k akcii, ktoré zvyšujú angažovanosť a konverzie. Okrem toho používa kvalitné fotografie z overených fotobaniek, vypĺňa SEO meta tagy ako title či ALT tag pri obrázkoch.

4. Podpora marketingových kampaní

Firemné blogy hrajú dôležitú úlohu aj v rámci širších marketingových kampaní. Články na blogu môžu podporovať vaše kampane tým, že poskytujú detailnejšie informácie o produktoch alebo vysvetľujú výhody nových služieb. Sú tiež skvelým miestom na propagáciu špeciálnych ponúk a akcií, čím priamo prispievajú k marketingovým cieľom firmy.

Firemný blog
Zdroj: WorkGroups Company

Content marketing a firemné blogy v číslach:

  • 48 % spoločností, ktoré majú content marketing stratégiu, majú aj firemný blog,
  • spoločnosti, ktoré majú aktívne blogy, získavajú o 97 % viac spätných odkazov,
  • 77 % marketérov súhlasí s tým, že blogy prinášajú výsledky,
  • 71 % blogerov súhlasí s tým, že optimalizácia pre vyhľadávače je najlepším spôsobom, ako zvýšiť návštevnosť svojich weboch,
  • 51 % firiem meria úspešnosť obsahu svojich blogov na základe organickej návštevnosti,
  • 10 % marketérov tvrdí, že blogy sú typom obsahu, ktorý prináša najlepšiu návratnosť investícií (ROI).

Kvalitný copywriting môže priniesť kvalitných zákazníkov

Možno si kladiete otázku, ako písať blog, ak ste to doteraz nerobili. Môžete to skúsiť aj sami, no nezabúdajte na to, že firemný blog sa tvorí trochu inak ako osobný blog. Hlavnou úlohou firemného blogu je prinášať organickú návštevnosť na váš web vďaka hodnotným článkom. Kvalitný obsah vám môže vytvoriť skúsený copywriter. Pre neho je písanie článkov práca, ktorú vie robiť najlepšie. Neviete kto je copywriter alebo čo je copywriting?

Copywriter alebo copywriterka je osoba, ktorej náplň práce spočíva v tvorbe textov a článkov. Môžete sa tiež stretnúť s pojmom copywriter freelancer alebo content creator. Nájsť spoľahlivého copywritera, ktorý zároveň pozná aj SEO princípy, je v súčasnosti veľmi náročné. Nestačí, aby človek absolvoval kurz copywritera, musí tomu celému aj rozumieť. Aj preto si zakladáme na výbere copywriterov, s ktorými spolupracujeme. V našej agentúre Digitalman pracujú len tí najlepší, preto je dobré, ak SEO content marketing necháte na nás.

Copywriting vo firemných blogoch pomáha budovať značku a autoritu vašej firmy. Prostredníctvom kvalitne napísaných článkov môžete prezentovať odborné znalosti, zdieľať skúsenosti a poskytovať riešenia na problémy vašich zákazníkov. Týmto spôsobom sa vaša firma stáva dôveryhodným zdrojom informácií, čo zvyšuje dôveru a lojalitu zákazníkov. Navyše tak získate hodnotný organický traffic, napríklad z Google.

Copywriting a firemné blogy sú úzko prepojené koncepty, ktoré spolupracujú na dosiahnutí úspechu vašej content marketing stratégie. Vďaka copywritingu tie blogy môžu vzniknúť a tým aj zviditeľniť vašu firmu.

Firemné blogy a copywriting

Prečo by si vaša firma mala založiť firemný blog?

Založenie firemného blogu je strategickým krokom, ktorý môže výrazne posilniť vašu online prítomnosť a komunikáciu so zákazníkmi. Firemný blog slúži ako miesto na prezentáciu odborných znalostí, zdieľanie aktuálnych informácií a budovanie dôveryhodnosti značky. Je tiež súčasť content marketingu. 

Nemusíte mať ďalší fitness blog alebo blog o verejnom živote a problémoch Slovenska, takých existuje už veľa. Zamerajte sa na svojich zákazníkov a na to, čo ich zaujíma. Písanie blogu môže zahŕňať aj odpovede na časté otázky, rozhovory s odborníkmi z vášho tímu, recenzie produktov a podrobné návody a tipy. Témy na blog by mali byť vždy relevantné pre vašich zákazníkov a odrážať ich záujmy a potreby. Keďže im dáte praktický blog zadarmo, radi sa k vám budú vracať. Rýchlo sa tak zaradíte medzi najnovšie blogy, ktoré sú úspešné. 

V porovnaní so súkromným blogom, firemný blog ponúka množstvo výhod. Môže byť efektívnym nástrojom na generovanie organickej návštevnosti prostredníctvom SEO optimalizácie, priamo podporuje vaše marketingové a predajné stratégie a umožňuje vám pravidelne komunikovať s vašou cieľovou skupinou. Navyše, články na firemnom blogu môžete zdieľať na sociálnych sieťach a v e-mailových newsletteroch, čím zvýšite ich dosah.

Prečo si vybrať Digitalman pre váš content marketing?

Ak nemáte čas alebo ľudí, neviete, ako napísať článok alebo blog, prípadne hľadáte niekoho na písanie článkov, neváhajte nás kontaktovať. Naši copywriteri v agentúre Digitalman sú odborníci s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí vedia, ako písať kvalitné články. Vieme, čo funguje a ako zaujať vašich zákazníkov. Naša práca je založená na dôkladnom prieskume a analýze, čo nám umožňuje vytvárať obsah, ktorý nielen zaujme, ale aj presvedčí. 

Naším cieľom je zlepšiť viditeľnosť vášho webu, zvýšiť zapojenie zákazníkov a podporiť vaše marketingové ciele. Každý blogový príspevok, ktorý pre vás vytvoríme, je navrhnutý s ohľadom na dosiahnutie konkrétnych obchodných cieľov a maximálneho návratu investície. Všetky výsledky zároveň meriame, aby ste mali prehľad o tom, čo funguje.

Nečakajte, kým vás konkurencia predbehne. Kontaktujte nás ešte dnes a zistite, ako vám môžeme pomôcť vytvoriť úspešný firemný blog, ktorý prinesie reálne výsledky.