Až 98% užívateľov si vyberá firmu zobrazenú na 1. strane v rámci Google výsledkov. Ste tam?

+421 917 736 905

Správa sociálnych sietí od A po Z (Facebook, Instagram, LinkedIn, TikTok) 

Keďže ľudia používajú sociálne siete takmer na dennom poriadku, bola by chyba, ak by ste na nich chýbali. Pokiaľ neviete, ako spravovať Instagram, svoju stránku na Facebooku alebo inej sociálnej sieti, môžete sa poradiť so skúsenejšími. Pre nás je správa sociálnych sietí práca, v ktorej sa vyznáme na jednotku.

Vedeli ste, že sociálne siete využíva viac ako 5 miliárd ľudí na celom svete? Vyplýva to z nedávnych štatistík, ktoré hovoria aj o tom, že v priemere trávia používatelia na sociálnych médiách 2 hodiny a 20 minút

Aj vám sa to zdá veľa? Práve toto je dôvod, prečo by ste sociálne siete mali používať na zviditeľnenie svojej firmy. Ide o jedinečnú príležitosť na budovanie vzťahov so zákazníkmi, zvyšovanie povedomia o značke a podporu predaja. Výhody sociálnych sietí sa jednoducho nedajú prehliadnuť. Aj preto by ste marketing svojej firmy nemali podceňovať.

Poznáte všetky sociálne siete? Ich zoznam je pomerne dlhý a odlišuje sa aj v rámci jednotlivých krajín. V roku 2023 boli na Slovensku podľa Ami Digital Index najobľúbenejšie YouTube, Facebook, Instagram, Pinterest, TikTok a Twitter (teraz X). Nechýbali ani Snapchat, LinkedIn a BeReal.

Obľúbené sociálne siete na Slovensku
Zdroj: Ami Digital Index 2023

Keď sa pozrieme na sociálne siete z pohľadu počtu aktívnych používateľov, tam je situácia podobná. Data reportal zverejnil najnovšie štatistiky, ktoré sa týkajú celého sveta. Najviac používateľov je na sociálnych sieťach YouTube, WhatsApp, Facebook a Instagram. Pozrite si prehľadný graf.

Používatelia na sociálnych sieťach
Zdroj: Data reportal

Možno vás bude lákať informácia, kto si pozeral váš profil na Facebooku. Facebook sám upozorňuje, že takúto funkciu neposkytuje a nerobia to ani aplikácie tretej strany. Nesnažte sa hľadať ani „kto videl môj profil na Instagrame“. Facebook aj Instagram patria pod Meta, čo znamená, že k týmto údajom sa nedostanete. Ak vám to nejaká podozrivá aplikácia sľubuje, môžete prísť nielen o svoje údaje, ale aj o celý profil. A verte nám, riešiť ukradnutý účet s Facebook podporou naozaj nechcete.

Pre koho je správa sociálnych sietí vhodná

Neviete, ako sa správať na sociálnych sieťach a ako by mala vyzerať vaša komunikačná stratégia? Možno neviete ani to, čo je marketing a čo všetko obnáša. V takom prípade ste na správnom mieste. Profesionálne spravovanie Facebooku, Instagramu, LinkedInu a TikToku odporúčame predovšetkým firmám, ktoré majú záujem o:

 • zvýšenie dosahu na sociálnych sieťach,
 • získanie followerov na sociálnych sieťach,
 • zvýšenie engagementu na sociálnych sieťach,
 • získanie zákazníkov zo sociálnych sietí.

Pri správe sociálnych sietí sa môžete stretnúť aj s pojmami social media manažment alebo social media marketing. Vo väčšine prípadov je význam týchto výrazov rovnaký. Manažér sociálnych sietí sa bude starať o vaše profily a účty a v mene vašej spoločnosti bude pridávať príspevky a komunikovať so zákazníkmi a fanúšikmi. Práca social media manažéra je veľmi dôležitá, aj keď ju mnohí niekedy podceňujú.

Veľmi často sa vyskytuje aj pojem správca Facebooku, prípadne správca Facebooku na Slovensku. Niektorí pod týmto označením chápu osobu, ktorá účet na Facebooku spravuje, pre iných ide skôr o centrum podpory priamo od Mety. Sídlo Facebooku je síce v Kalifornii v USA, no podporu poskytujú po celom svete.

Správa sociálnych sietí

Čo spadá pod spravovanie sociálnych sietí

Keď sa povie správa sociálnych sietí, každému môže napadnúť niečo iné. Pod touto službou si môžete predstaviť starostlivosť o sociálne siete, ktorá zahŕňa predovšetkým pravidelné publikovanie príspevkov. Zo skúseností vieme, že najlepšie funguje všetko s mierou. Preto zväčša odporúčame 8 príspevkov na sociálne siete mesačne

Ľudia sa v súčasnosti rozhodujú často na základe svojich emócií, a keď nevidia aktívny profil na Facebooku či Instagrame, môžu to vnímať negatívne. Pre niektorých je zlým signálom chýbajúci profil na LinkedIne alebo na TikToku.

Spôsobov, ako spravovať sociálne siete, je niekoľko. Môžete si to robiť vo vlastnej réžii, no ak chcete dosiahnuť lepšie výsledky, môžete sa obrátiť na niekoho, kto s tým má väčšie skúsenosti. 

Správa sociálnych sietí najčastejšie zahŕňa nasledovné služby:

Správa Facebook stránky

Správa Facebooku zahŕňa rôzne aktivity, ktorých cieľom je zvýšiť povedomie o značke, zapojiť fanúšikov a dosiahnuť obchodné ciele. Konkrétne kroky sa líšia v závislosti od vašich potrieb a cieľov, ale vo všeobecnosti zahŕňajú nastavenie stratégie, tvorbu pútavého obsahu a zapojenie fanúšikov

V rámci našej agentúry Digitalman sa snažíme o pochopenie potrieb potenciálnych zákazníkov našich klientov, aby sme im príspevkami na sociálnych sieťach dokázali dodať presne to, čo potrebujú. Vieme, ako spravovať stránku na Facebooku, aby bola atraktívna a pútavá.

Príspevky na Facebook
Zdroj: Facebook

Tipy pre úspešnú správu Facebook stránky:

 • Buďte aktívni: Publikujte pravidelne a reagujte na komentáre a Facebook správy včas.
 • Buďte kreatívni: Vytvárajte pútavý obsah, ktorý zaujme vaše publikum.
 • Buďte autentickí: Buďte sami sebou a ukážte ľudskú stránku svojej značky.
 • Buďte trpezliví: Budovanie úspešnej Facebook stránky si vyžaduje čas.

Veľa ľudí rieši napadnutý alebo ukradnutý účet na Facebooku. Ak prenecháte správu vašej stránky na nás, minimalizuje sa riziko hacknutia, pretože si dávame záležať na kvalitnom zabezpečení. To by ste nemali podceniť ani vy. To najmenej, čo môžete urobiť, je zapnúť si dvojfaktorové overenie. Pri prihlásení budete musieť zadať Facebook kód, ktorý vám príde ako SMS alebo v rámci overovacej aplikácie.

V súčasnosti pribúda čoraz viac ľudí a podnikateľov, ktorí hľadajú spôsob, ako zrušiť Facebook účet, pretože majú viac účtov na Facebooku – nielen súkromný, ale aj firemný. O odstránenie účtu na Facebooku majú záujem kvôli tomu, že majú v živote veľa podnetov a nechcú viac sledovať, čo sa deje. Ak patríte k nim a nechce sa vám vytvárať nové príspevky, choďte na to inak. Uľahčite svoj život a prenechajte správu Facebooku na nás. Sociálne médiá nie sú zlé, len treba mať správnych konzultantov, ktorí to urobia kompletne za vás.

Spravovanie Instagramu 

Aj v roku 2024 niektorí ľudia nevedia, čo je Instagram. Na Instagrame je kľúčový vizuálny obsah. Nielen kvalitné a pekné fotografie, ale aj krátke videá, ktoré zaujmú hneď v prvých sekundách. Instagram je aj napriek tomu bezpečný a mnohí ho už uprednostňujú pred Facebookom. Instagram správy dokonca niektorí využívajú radšej ako Messenger.

Viete, kedy postovať na Instagram? My áno. Každý účet na Instagrame môže byť iný, preto je dobré poznať svoju cieľovú skupinu a vedieť, čo na ňu platí. Využívame pokročilé nástroje na identifikáciu najvhodnejších časov na zverejňovanie príspevkov, aby sme maximalizovali dosah a angažovanosť vašich sledovateľov.

Príspevok na Instagram
Zdroj: Instagram

Aj Instagram účet by ste si mali chrániť. Či už na Instagrame používate súkromný účet alebo účet tvorcu, nezabudnite na dvojfaktorové overenie účtu. Instagram kód na prihlásenie vám príde v SMS správe alebo sa zobrazí v aplikácii na to určenej (napríklad Authy, Authenticator).

Správa LinkedIn profilu

Čo to je LinkedIn? Mnoho ľudí a firiem ešte nevie, pre koho je LinkedIn a ako funguje. Ide pritom o dôležitý prostriedok na zviditeľnenie svojej značky, napríklad aj v B2B oblasti. 

LinkedIn je ideálnou platformou pre profesionálnu komunikáciu a budovanie siete. Naši experti na správu LinkedIn profilu vytvoria stratégiu, ktorá vám pomôže získať pozornosť v biznis prostredí a prezentovať vašu firmu ako lídra v danom odvetví.

Príspevky na LinkedIn
Zdroj: LinkedIn

Spravovanie TikToku

TikTok na Slovensku je mnohými (najmä staršími) zatracovaný, no pritom ide o spôsob, ako sa ľahko dostať aj k mladšej cieľovej skupine. Je to dynamická platforma, ktorá umožňuje kreatívne prezentovať vašu značku. Možno ste zachytili informácie, že TikTok na Slovensku končí, no tie sa nezakladajú na pravde. V USA sa síce snažia, aby bol TikTok zakázaný, avšak zatiaľ ide iba o hrozbu, pretože americká vláda nedôveruje čínskym majiteľom aplikácie.

Keďže mnohí nevedia, čo je TikTok, ako TikTok funguje a myslia si, že je nebezpečný, prichádzajú o potenciálnych zákazníkov. TikTok firemný účet pritom môže nielen zabávať, ale aj edukovať a zvyšovať povedomie o vašej značke. 

Prečo nechať správu sociálnych sietí na agentúru Digitalman

Keď necháte spravovanie sociálnych sietí na nás, teda na skúsených odborníkov, prinesie vám to viacero benefitov:

 • Zvýšenie viditeľnosti: Sociálne siete sú ideálnou platformou na prezentáciu vašich produktov a služieb širokému publiku. Pravidelné a kvalitné príspevky zabezpečia, že vaša značka zostane v povedomí vašich sledovateľov.
 • Budovanie značky: Dostanete sa do povedomia ľudí, ktorých môžete osloviť vo všetkých fázach nákupného rozhodovacieho procesu. Prispôsobenie obsahu cieľovej skupine zabezpečí, že vaša značka bude rezonovať tým správnym spôsobom.
 • Zlepšenie komunikácie so zákazníkmi: Pravidelná komunikácia cez sociálne siete pomáha budovať konzistentný a silný obraz vašej značky, čím sa zvyšuje dôvera a lojalita zákazníkov,
 • Úspora času: Keď zveríte spravovanie sociálnych sietí nám, vám zostane viac času na to, čo robíte najlepšie – na riadenie svojho podnikania. 
Správa sociálnych sietí

Koľko stojí správa sociálnych sietí?

Cenník správy sociálnych sietí nie je jednotný, pretože závisí od viacerých faktorov. Rozhoduje napríklad počet príspevkov, o ktoré máte záujem, či máte záujem len o správu Facebooku, alebo aj spravovanie Instagramu, LinkedInu a TikToku. Dôležité je aj to, o aké vytváranie príspevkov na sociálne siete máte záujem. Cena za príspevky s fotografiami sa môže líšiť od video príspevkov a Reels. 

Čo zahŕňa cena správy sociálnych sietí?

 • založenie nového účtu na sociálnej sieti,
 • založenie a prepojenie Business managera,
 • vytvorenie social media stratégie,
 • vytvorenie redakčného content plánu,
 • pravidelné vytváranie príspevkov,
 • vytváranie organických príspevkov,
 • vytváranie článkov na blog (content marketing),
 • spravovanie reklamných kampaní,
 • a mnoho ďalšieho… 

Pre každú firmu je v rámci social media stratégie dôležité niečo iné. Keďže sa každému klientovi snažíme vyjsť v ústrety, správu sociálnych sietí prispôsobujeme na mieru.

Máte záujem o naše služby? V prípade, že chcete zistiť cenu správy Facebooku alebo iných sociálnych sietí, vyplňte formulár na našom webe, prípadne nám zavolajte. Poradíme vám, ako môže vaša firma rásť a prosperovať aj vďaka sociálnym sieťam.