Grafické znázornenie profesnej siete LinkedIn

Zdroj: Pixabay.com

Či už ste marketingový manažér vo veľkej spoločnosti, majiteľ firmy, alebo študent vysokej školy, ktorý si po ukončení štúdia hľadá svoju prvú prácu, LinkedIn  je vhodným prostriedkom pre každého kto hľadá nové príležitosti a má záujem o rast svojej kariéry.

Cieľom tejto profesijnej sociálnej siete navrhnutej špeciálne pre podnikateľskú komunitu, je naviazať vzťahy s kľúčovými partnermi a otvoriť si cestu ku skvelým obchodným príležitostiam.

V našom článku odhalíme tajomstvá Linkedinu, revolučnej platformy, ktorá mení pravidlá podnikania.

Váš sprievodca profesionálnym úspechom

LinkedIn je kľúčovým nástrojom na hľadanie pracovných príležitostí, na nábor nových talentov ako aj na spoluprácu s freelancermi. Taktiež vám otvorí dvere k obchodným partnerstvám a hrá významnú úlohu v profesionálnom svete osobného rozvoja a na budovanie a udržiavanie obchodných vzťahov.

LinkedIn je optimálnou platformou pre B2B (Business to Business) marketing a pre firmy, ktoré chcú osloviť podnikateľov, odborníkov a profesionálov.

Vedeli ste, že LinkedIn má vyše 850 miliónov členov na celom svete?

Presne tak! Už len táto metrika vyniesla LinkedIn na špičku súčasnej ligy sociálnych sietí.

Aký je rozdiel medzi Linkedin a ostatnými formami sociálnych sietí?

Klávesnica predstavujúca sociálne siete

Zdroj: Pixabay.com

LinkedIn sa odlišuje od ostatných sociálnych sietí, ako napr. Facebook, Twitter a Instagram tým, že je zameraný špeciálne na obchodné kontakty. Jeho misiou je prepojiť profesný svet s obchodnými príležitosťami a podporou kariérneho rastu.

1. Profesionálna sieť vs.všeobecná sociálna interakcia

LinkedIn je špeciálne navrhnutý pre profesionálne vytváranie sietí a kontaktov pre kariérny rozvoj a aktivity súvisiace s podnikaním. Kdežto ostatné sociálne siete, sú skôr zamerané na všeobecnú sociálnu interakciu s dôrazom na osobné kontakty a rôznorodý obsah.

2. Cieľová skupina:

Primárnou cieľovou skupinou LinkedInu sú profesionáli, recruitéri a odborníci, ktorí vyhľadávajú pracovné príležitosti, obchodné partnerstvá a vytváranie sietí. Naproti tomu iné sociálne siete oslovujú širší okruh ľudí vrátane jednotlivcov.

3. Profil a Biografia

Profily na LinkedIn zdôrazňujú vzdelanie, zručnosti a profesionálnu skúsenosť. V iných sociálnych sieťach sa viac venuje osobným záujmom a širšiemu spektru osobných aktivít.

4. Pracovné príležitosti 

LinkedIn je kľúčovou platformou pre tých, ktorí sa uchádzajú o zamestnanie, pre recruiterov ako aj zamestnávateľov. S porovnaní s inými sociálnymi sieťami sa LinkedIn zameriava na oblasť pracovných aktivít.

Ako LinkedIn vznikol?

Myšlienka LinkedIn sa zrodila v roku 2002 v obývačke Reida Hoffmana, ktorý bol vtedy výkonným viceprezidentom zodpovedným za rozvoj spoločnosti Paypal.

Myšlienkou LinkedIn bolo vytvoriť jednu z prvých online sociálnych sietí orientovaných na podnikanie. Táto stránka, ktorá má dnes vyše 850 miliónov členov, bola spustená v máji 2003.

Momentálne je LinkedIn jednou z najznámejších a najobľúbenejších profesijnych sociálnych sietí na svete.

Čo vám vie teda LinkedIn v skratke ponúknuť 

 • Spojenie sa s profesionálnymi kontaktmi z celého sveta
 • Možnosť kariérneho rastu
 • Priestor na budovanie osobného alebo firemného brandingu
 • Možnosť efektívne oslovit potenciálne zaujímavých obchodných klientov cez LinkedIn Sales Navigator
 • Vytvorenie a použitie svojho profilu ako resumé
 • Uchádzanie sa o prácu
 • Blogovanie 
 • Konanie verejných a súkromných diskusí
 • Publikovanie článkov
 • získavanie doporučení od svojich kolegov
 • Sebavzdelávanie

LinkedIn – váš kľúč k úspechu, cez ktorý sa stanete súčasťou networkingu a rozšírite svoje obzory vo svete profesionálov. LinkedIn je tá správna šanca na vytvorenie strategických spojení so špičkovými profesionálmi a možnosť dať svojmu úspechu krídla.

Neváhajte nás kontaktovať a mi vám odpovieme na vaše potreby v oblasti marketingu.

Zdroje:

 • https://www.techtarget.com/whatis/definition/LinkedIn 
 • https://www.lifewire.com/what-is-linkedin-3486382
 • https://www.linkedinlocalguwahati.com/post/5-ways-linkedin-is-totally-different-from-the-other-social-media-platforms
« Back to Glossary Index